Tuja szmaragd - kup tuje (thuje) online w naszym sklepie lub zamów thuje przez nasz formularz zamówienia. Producent tuj (thuj). Hurt - Detal. Dostawa tuj szmaragd na terenie całego kraju w pakietach gratis. Transport własny - Bielsko-Biała, Gdańsk, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kraków, Szczecin, Zielona Góra

Strona główna / Tuja Thuja Szmaragd Warto Wiedziec

Tuja (thuja) szmaragd - warto wiedzieć

Tuja szmaragd - Thuja occidentalis smaragd.

Tuja szmaragd lub też zwana tują (thują) szmaragdową -  jest najpopularniejszą tują stosowaną na żywopłoty. Wśród wielu ogrodników tuja (thuja) szmaragd uchodzi za najładniejszą z odmian spośród wszystkich odmian tuji (thuji). Nasze tuje (thuje) szmaragd są hodowane na otwartym polu. Przewagą takiej tuji (thuji) szmaragd nad hodowaną tują (tują) szmaragd tylko w namiocie jest przede wszystkim zahartownie takiej tuji. Tuja (thuja) szmaragd rosnąca na otwartym polu w ciągu roku spotyka się zarówno z dużym mrozem (-20*C) jak i wysokimi temperaturami – przez to nasze tuje (thuje) szmaragdowe są bardziej odporne niż tuje (thuje) szmaragdowe produkowane „pod cenę”. Kolejną przewagą naszych tuji (thuji) szmaragd hodowanych na otwartym polu jest naturalny wzrost zgodny z naturą. Tuje (thuje) szmaragdowe są sztucznie i szybciej podpędzone do większych rozmiarów niż tuje (thuje) szmaragdowe z otwartego pola.

Tuja (thuja) szmaragd charakteryzuje się soczyście zieloną barwą i zwartym kolumnowym wzrostem. Idealna na żywopłot jak i pojedyncze obsadzenia. Sadzona w rzędach tworzy gesty żywopłot.  Krzewy pochodzą z prywatnej szkółki posiadają bardzo dobrze rozbudowany system korzeniowy. Bryła korzeniowa jest zabezpieczana siatką jutową. Siatkę nie zdejmujemy tylko sadzimy razem z bryłą. Istnieje możliwość po uprzednim uzgodnieniu. 

Dowiedz się również:

  • Jak transportujemy tuje szmaragd
  • Sadzenie tuj szmaragdowych